هیچ چیز ذهن و بدن فرسوده شما را بعد از یک روز مضطرب به اندازه یک ماساژ آرامش بخش آرام نمی کند. این نه تنها گره ها ، بافت ها و ماهیچه های بدن شما را خنثی می کند ، بلکه باعث می شود در عرض چند دقیقه استرس شما نیز از بین برود. و هنگامی که از روغن ماساژ بدن با کیفیت خوب استفاده می کنید ، تجربه شما لذت بخش تر می شود. این کمک می کند تا دست ها به راحتی صاف شود و به آرامش عضلات شما کمک کند و تجربه شما را تقویت کند.

 
برداشتن هر روغن گیاهی به طور تصادفی اثرات آرامش بخش مناسبی را به شما نمی دهد - زیرا همه انواع روغن برای همه انواع ماساژ بهتر کار نمی کنند. به همین دلیل من اینجا هستم تا به شما در انتخاب روغن مناسب ماساژ بدن متناسب با نیازهای شما کمک کنم. بگذاریم عمیق تر حفار شویم
 
فهرست مطالب
 
1. روغن زیتون
2. روغن نارگیل
3. روغن بادام شیرین
4- روغن آووکادو
5. روغن جوجوبا
6. روغن انگور
7. روغن آفتابگردان
8. روغن آرگان
9. روغن بادام زمینی
10. روغن کنجد
11. کره کره
12. روغن هسته زردآلو
13. روغن دانه انار
14. روغن جوانه گندم
15. روغن مغز كوكویی
1. روغن زیتون
روغن زیتون معمولاً برای ماساژهای سبکتر مانند ماساژ سوئدی استفاده می شود. این روغن سنگین است و با سرعت بسیار کمتری جذب پوست می شود. به همین دلیل است که به طور گسترده در ماساژهایی استفاده می شود که شامل استفاده از حرکات تکراری و جارو کردن بدن است. این هزاران سال بخشی از فرهنگ مدیترانه بوده است. از آن برای پرستش خدایان ، غذاهای آنها و داروهای مختلف و سایر اهداف درمانی استفاده می شد.
 
فواید روغن زیتون
 
مطالعه ای که روی موش انجام شد ، نشان داد که روغن زیتون با کاهش استرس اکسیداتیو هنگام ماساژ به روش صحیح ، در ترمیم آسیب های پوستی کمک می کند (1).
ماساژ با روغن زیتون باعث کاهش خستگی ماهیچه ها ، کاهش درد عضلات و جلوگیری از آسیب های ورزشی می شود (2).
روغن زیتون در بهبود جریان خون به عضلات خسته و از بین بردن سریع اسید لاکتیک کمک می کند ، که منجر به بهبودی سریع تر ماهیچه ها می شود (2).
2. روغن نارگیل
بسیاری از افراد تصور می کنند روغن نارگیل چگال و چرب است ، اما دقیقا برعکس است. سبک و بدون چربی است و به سرعت جذب پوست می شود. این ماده حاوی تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​است و از این رو برای ماساژهایی که سکته های کوتاه تری دارند (برای عضلات هدف استفاده می شود) مفید است. روغن نارگیل بیشتر در ماساژهای سنگین مانند بافتهای عمیق و ماساژهای قبل از تولد ، شیاتسو و رفلکسولوژی مورد استفاده قرار می گیرد. روغن نارگیل تکه دار (همچنین به عنوان روغن نارگیل باکره معروف است) برای ماساژ بهترین است زیرا فواید زیادی دارد.
 
فواید روغن نارگیل
این ماده حاوی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​است و آن را بسیار پایدار می کند. پس از ماساژ ، جذب پوست شما می شود (3).
اجازه نمی دهد رطوبت از پوست شما فرار کند. از آنجا که این یک روغن پایدار است ، پر از چربی های اشباع شده است که از خشک شدن جلوگیری می کند و پوست شما را مرطوب نگه می دارد. این به ویژه در درمان سطوح خفیف تا متوسط ​​خارش (4) مفید است.
روغن نارگیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی دارد. همچنین سد پوست را ترمیم کرده و از علائم پیری جلوگیری می کند (3).
همچنین روغن حامل خوبی است (یعنی می توانید روغنهای اساسی را به آن اضافه کنید).
3. روغن بادام شیرین
این روغن به طور گسترده توسط ماساژ درمانی استفاده می شود و یک روغن زرد کمرنگ با رایحه ای ملایم و شیرین است. روغن بادام شیرین کمی چرب است و به شما اجازه می دهد تا دستانتان به آرامی روی پوست بچرخد. با این حال ، این یک روغن سنگین نیست و به سرعت توسط پوست شما جذب می شود (اما نه به این سرعت که به استفاده مجدد نیاز دارید). مناسب انواع پوست است و معمولاً پوست را تحریک نمی کند.
 
فواید روغن بادام شیرین
این پوست بسیار خفیف و ملایم است - آنقدر ملایم است که می توان آن را روی پوست کودک استفاده کرد. همچنین دارای خواص ضد التهابی است. این بیماری خارش و بثورات را تسکین می دهد ، به خصوص در شرایطی مانند درماتیت ، اگزما و پسوریازیس (5).
از آسیب دیدگی پوست ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می کند (6). بنابراین می تواند مانع از برنزه شدن و آفتاب شود.
مطالعه ای که بر روی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس انجام شده است نشان می دهد که ماساژ با روغن بادام شیرین می تواند باعث کاهش درد عضلات شود (7).
4- روغن آووکادو
این روغن سبز عمیق از آووکادو سرد و بسیار سنگین است. قبل از ماساژ با روغنهای سبک تر مخلوط می شود. این روغن حاوی لاتکس طبیعی است ، بنابراین اگر به لاتکس حساسیت دارید از مصرف آن خودداری کنید.
 
مزایای روغن آووکادو
روغن آووکادو انباری از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری مانند اسید لینولئیک ، اسید اولئیک ، اسید لینولنیک ، بتاکاروتن ، بتا-sitosterol ، لسیتین و ویتامین های A ، C ، D و E. است ، بنابراین ضد التهابی دارد خواصی که پوست شما را از چروک ، علائم کشش و شرایطی مانند پسوریازیس محافظت می کند. این روغن همچنین باعث تقویت بازسازی پوست می شود ، همانطور که در هر مطالعه بر روی موش ها انجام شد (8).
مطالعه دیگری که روی موش انجام شد ، نشان داد که کاربرد موضعی روغن آووکادو باعث افزایش سنتز کلاژن می شود (9). بنابراین ، ممکن است به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شما کمک کند و نرم و نرم شود.
5. روغن جوجوبا
اگرچه از آن به عنوان روغن یاد می شود ، روغن جوجوبا در واقع روغن نیست. نوعی موم است که از دانه های گیاه جوجوبا استخراج می شود. با این وجود چرب نیست و ورقهای شما را لکه دار نمی کند زیرا خاصیت ضد باکتریایی دارد. معمولاً برای ماساژ پشت استفاده می شود زیرا گفته می شود برای درمان آکنه کمر مفید است. به سرعت توسط پوست جذب می شود و از این رو لازم است
10. روغن کنجد
این روغن به عنوان یک روغن ماساژ در آیورودا بسیار مورد توجه است. متون آیورودایی مانند Charaka Samhita مزایای استفاده از روغن کنجد را برای ماساژ ذکر کرده اند. اعتقاد بر این است که ماساژ با روغن کنجد باعث تقویت ساختار بدن شما می شود که شامل رباط ها ، ماهیچه ها و تاندون ها می شود. این روغن ضخیم است و ممکن است پوست شما را چرب و چرب کند.
 
مزایای روغن کنجد
روغن کنجد جزء لاینفک طب تایوانی است ، جایی که بیشتر برای تسکین درد التهابی در مفاصل استفاده می شود (17).
قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به پوست شما آسیب می رساند. برنزه کردن ، خطوط ریز ، چین و چروک ، لکه های آفتاب - همه اینها علائم آسیب آفتاب است و پوست شما را کسل کننده می کند. ماساژ با روغن کنجد به کاهش آسیب های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش کمک می کند (18).
در آیورودا از روغن کنجد برای آبزیانگا استفاده می شود. این یک روش ماساژ آیورودایی است که شامل گرم کردن روغن و سپس مخلوط کردن آن با گیاهان قبل از ماساژ آن بر روی بدن است.
11. کره کره
کره شاا از دانه های درخت شاا استخراج می شود ، که بومی آفریقا است. کره درخت چربی دانه است. در دمای اتاق ، جامد است و شبیه کره است. بسیار سنگین است و بر روی پوست شما احساس چربی می کند. از این رو اسپا ها قبل از استفاده برای ماساژ ، آن را با روغن های سبک تر ترکیب می کنند. کره Shea حاوی لاتکس طبیعی است ، بنابراین اگر حساسیت به لاتکس دارید از مصرف آن خودداری کنید.
 
مزایای کره کره
کره Shea حاوی ترکیبات ضد التهابی مانند توکوفرول ها ، استرول ها ، فنل ها و تری تپان ها است. بنابراین ، این ماده دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی (3) ، (19). به همین دلیل کره کره در صنعت زیبایی بسیار محبوب است و در کرم ها و برای اهداف ماساژ استفاده می شود.
12. روغن هسته زردآلو
روغن زردآلو از هسته تلخ میوه استخراج می شود. همچنین به روغن زردآلو تلخ معروف است و بافت آن بسیار شبیه روغن بادام است (که از مغز بادام نیز استخراج می شود). این روغن سرشار از ویتامین E است و ماندگاری بالاتری نسبت به سایر روغن ماساژ دارد. سبک است و به راحتی در پوست جذب می شود. بیشتر برای ماساژ آروماتراپی (ماساژ سوئدی) استفاده می شود.
 
فواید روغن هسته زردآلو یا روغن زردآلو تلخ
روغن زردآلو تلخ در طب سنتی برای معالجه بیماری های پوستی استفاده می شود. پوست را آبرسانی و تغذیه می کند و از خشکی جلوگیری می کند. این یک روغن ماساژ مفید برای درمان پسوریازیس محسوب می شود (20).
این روغن از بافت صافی برخوردار بوده و به سرعت جذب می شود. خواص نرم کننده دارد (21). این بدان معنی است که پوست را مرطوب نگه می دارد و باعث می شود تا محکم ، چاق و سالم به نظر برسد.
13. روغن دانه انار
روغن دانه انار بوی مطبوعی دارد و در ماساژهای آرامش بخش و جوان سازی استفاده می شود. سرشار از ویتامین E و فیتواسترول هایی است که پوست شما را زیبا و آبرسان نگه می دارد. این روغن بسیار سبک است و پوست شما را چرب یا روغنی نمی کند. بنابراین ، برای ماساژهای عمیق مناسب است.
 
فواید روغن انار
روغن انار عمدتاً به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن مورد استفاده قرار می گیرد. ماساژ بدن شما با مخلوطی از روغن انار و عصاره رزین Croton lechleri ​​به منظور بهبود سطح ارتجاعی ، بافت و سطح هیدراتاسیون پوست بوده است (22).
14. روغن جوانه گندم
روغن جوانه گندم روغن ماساژ بسیار خوبی است. سرشار از ویتامین های A ، D و E است و در هنگام ماساژ روی پوست بسیار تغذیه کننده است. این ماده نگهدارنده طبیعی است و به کاهش اثرات رادیکالهای آزاد مضر بر روی پوست کمک می کند و باعث ترمیم پوست می شود.
 
مزایای روغن جوانه گندم
روغن جوانه گندم به ویژه برای پوست های خشک و پیری مفید است (20).
این پوست را صاف نگه می دارد و باعث تقویت پوست می شود. این ماده همچنین سطح هیدراتاسیون پوست را بهبود می بخشد و باعث می شود آن را چاق و سالم جلوه دهد (20).
هنگامی که روی پوست ماساژ می یابد باعث تقویت عملکرد عضلات و لنفاوی می شود (20).
همچنین در بهبود بافت اسکار و به حداقل رساندن ظاهر علائم کششی (23) مفید است.
15. روغن مغز كوكویی
این روغن به عنوان یک روغن ماساژ برای حق امتیاز استفاده شده است. سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است و به دلیل فواید پوست آن در هاوایی و فیلیپین بسیار مورد توجه است. روغن آجیل Kukui با فشار سرد به طور گسترده ای برای ماساژ بدن استفاده می شود.
 
مزایای روغن گردو Kukui
این روغن سرد شده با منشا هاوایی عمدتاً برای ماساژ دادن نوزادان به منظور محافظت از پوست آنها مورد استفاده قرار می گرفت. این نرم کننده عالی است که پوست شما را مرطوب می کند و از خشکی جلوگیری می کند. این ماده حاوی لیپیدها و ترکیبی از اسیدهای چرب اشباع و اشباع نشده است که باعث بهبود بافت پوست می شوند و از تجویز موضعی جلوگیری می کنند.
اگر پوستی پوستی و سوختگی دارید ، ماساژ با روغن آجیل Kukui تسکین فوری (24) را فراهم می کند.
قبل از انتخاب روغن ، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید. در غیر این صورت می تواند باعث بروز مشکلات جدی در پوست شود. همچنین چند نکته مهم دیگر که باید قبل از انتخاب روغن ماساژ در نظر بگیرید وجود دارد.
 
موارد مهمی که باید قبل از انتخاب روغن ماساژ در نظر بگیرید
بررسی خلوص: روغنهای خالص را انتخاب کنید. روغنهای ماساژ نباید حاوی مواد افزودنی و مواد نگهدارنده باشند زیرا این امر می تواند مزایای روغن را رقیق کند. روغنهای خالص احساس لمس می کنند و چرب تر هستند.
ویسکوزیته را بررسی کنید: Th
مرجع:ثانیکالا