آیا مقابله با درد اپیلاسیون ، دردسر نیست؟ برای افزودن به این درد ، برجستگی ها و جوش ها بعد از عمل اپیلاسیون روی پوست شما ظاهر می شود. اکثراً این برجستگی ها کوچک و بدون درد هستند ، اما هنگامی که آنها به چیزی دردناک بد تبدیل می شوند ، می تواند یک وضعیت دشوار باشد. ما برای خلاص شدن از شر این برآمدگی ها ، با استفاده از مواد موجود در خانه از شیرین کاری خود ، روش های DIY را برای شما آورده ایم.

 
مهم نیست هنگام ایجاد برجستگی ها ، چه بلافاصله و چه چند روز پس از اپیلاسیون موهای خود ، مهم است که به مدت طولانی آنها را نادیده نگیرید. شما می توانید یک یا دو روز ضربات را به خود اختصاص دهید. اگر آنها این کار را نکردند ، از روشهای درمانی که برای شما جمع آوری کرده ایم ، برای خلاص شدن از شر برجستگی های اپیلاسیون روی پوست استفاده کنید.
 
اجازه دهید درک کنیم که چرا این برجستگی ها در وهله اول شکل می گیرد ، قبل از اینکه به طور مفصل به درمان های درمانی بپردازیم.
 
چه عواملی باعث ایجاد برآمدگی پس از اپیلاسیون می شود؟
موهای ما در فولیکولهای مو در پوست ساکن هستند. هنگام اپیلاسیون ، این موها با زور کشیده می شوند و این باعث ایجاد استرس روی پوست می شود. پاسخ اساسی بدن به این امر التهاب محل قرار گرفتن در معرض این استرس است. این تورم فولیکول های مو معمولاً طی یک یا دو روز یکبار کاهش می یابد. در بعضی مواقع ، این فولیکول ها می توانند آلوده شده و برآمدگی هایی پر از مایع ایجاد کنند. اینها به صورت برجستگی های سفید به نظر می رسند ، و ممکن است مدتی طول بکشد که اینها توسط خودشان از بین بروند. هنگامی که برجستگی ها چند روز پس از اپیلاسیون ایجاد می شوند ، می تواند موهای زائد را نشان دهد.
 
 
برجستگی های خارش دار و یا برجستگی های قرمز نیز می توانند یک هفته پس از اپیلاسیون ظاهر شوند. به هر صورت ، می توانید از روش های مختلف درمانی برای رهایی از آنها استفاده کنید. چگونه است!
 
چگونه پس از اپیلاسیون از شر برجستگی خلاص شوید
آلوئه ورا
روغن درخت چای
سرکه سیب
روغن نارگیل
جادوگر هازل
داروهای خانگی برای رفع موم
1. آلوئه ورا برای برآمدگی موم
1. آلوئه ورا برای برآمدگی اپیلاسیون Pinit
تصویر: Shutterstock
 
شما نیاز خواهید داشت
برگ آلوئه
 
کاری که باید بکنید
یک برگ به اندازه کافی بلند از گیاه آلوئه بگیرید.
برگ را به پهلو خلال کنید و ژل را بیرون بیاورید.
آن را به یک ظرف هوایی منتقل کنید.
مقداری از این ژل را روی برجستگی ها بمالید و در آن ماساژ دهید.
آن را یک شبه بگذارید.
ژل باقیمانده را در ظرف در جای خنک نگهداری کنید.
 
هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید
این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.
 
چرا این کار می کند
این روش درمانی می تواند برای درمان برجستگی های اپیلاسیون روی قسمت های بدن مانند قفسه سینه و پاها و همچنین برآمدگی های خط بیکینی استفاده شود. آلوئه ورا التهاب و خارش را تسکین می دهد. همچنین پوست را مرطوب کرده و آبرسانی می کند که می تواند بعد از اپیلاسیون خشک و پوسته پوسته شود (1).
 
[بخوانید: از برآمدگی های حرارتی روی پاها خلاص شوید]
 
بازگشت به TOC
 
2. روغن درخت چای برای برآمدگی موم
2. روغن درخت چای برای برآمدگی اپیلاسیون Pinit
تصویر: Shutterstock
 
شما نیاز خواهید داشت
2-3 قطره روغن درخت چای
1 قاشق چایخوری روغن زیتون
کاری که باید بکنید
روغن ضروری را با روغن زیتون مخلوط کنید.
این مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و یک یا دو دقیقه آنرا ماساژ دهید تا جذب آن شود.
آن را یک شبه بگذارید.
هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید
این کار را هر شب تکرار کنید. در صورت امکان در طول روز مجدداً استفاده کنید.
 
چرا این کار می کند
یکی از بهترین روغنهای اساسی برای درمان برآمدگی های موم ، روغن درخت چای می تواند یک نجات دهنده باشد. به دلیل خاصیت ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد ویروسی از بروز عفونت ها جلوگیری می کند. همچنین روند بهبود طبیعی پوست را تسریع می کند (2).
 
بازگشت به TOC
 
3. سرکه سیب سیب برای برآمدگی موم
3. سرکه سیب سیب برای اپیلاسیون برآمدگی Pinit
تصویر: Shutterstock
 
شما نیاز خواهید داشت
سرکه سیب
اب
توپ پنبه
کاری که باید بکنید
سرکه سیب را به نسبت 1: 1 با آب رقیق کنید.
این مخلوط را با استفاده از توپ پنبه روی ناحیه آسیب دیده بمالید.
بگذارید حدود 10 دقیقه به طور طبیعی خشک شود و بعد آن را بشویید.
هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید
این کار را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.
 
چرا این کار می کند
این یک درمان عالی برای برآمدگی های صورت و برآمدگی های موم بیکینی است. خواص قابض و ضد عفونی کننده ACV در این مورد مفید است. این میزان pH پوست را متعادل می کند و همچنین التهاب را کاهش می دهد (3).
4- روغن نارگیل برای برآمدگی های موم
4- روغن نارگیل برای برآمدگی اپیلاسیون Pinit
تصویر: Shutterstock
 
شما نیاز خواهید داشت
روغن نارگیل آلی
 
کاری که باید بکنید
پس از اپیلاسیون ، پوست خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید.
پوست را خشک کرده و مقداری روغن نارگیل بمالید.
بگذارید تا زمانی که ممکن باشد.
هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید
هر بار قبل از استحمام روغن نارگیل را مجدداً استفاده کنید.
 
چرا این کار می کند
روغن نارگیل بیش از یک اقدام پیشگیرانه است. باعث تسکین پوست ملتهب و قرمز می شود. همچنین نرم کننده ای است که می تواند پوست شما را مرطوب و مرطوب کند. محتوای آنتی اکسیدانی آن پس از گذراندن دوره اپیلاسیون عذاب ، باعث تسریع روند بهبودی پوست می شود (4).
 
[بخوانید: مرطوب کننده برای پوست روغنی]
 
بازگشت به TOC
 
5. جادوگر هازل برای اپیلاسیون موم
5. جادوگر هازل برای اپیلاسیون برجستگی های Pinit
تصویر: Shutterstock
 
شما نیاز خواهید داشت
محلول فندق جادوگر
توپ پنبه
کاری که باید بکنید
پنبه را در محلول فرو کنید و روی ناحیه ای که موم شده باشد بمالید.
بگذارید خشک شود. نیازی به شستشوی این کار نیست.
هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید
این کار را دو بار در روز انجام دهید.
 
چرا این کار می کند
این یک مایع خنک کننده عالی است که پوست را بسیار آرام می کند. این ماده دارای خاصیت ضد عفونی کننده ، قابض و ضد التهاب است (5). این کار را برای برآمدگی های سفید که بعد از واکس زدن روی لب فوقانی ایجاد می شود ، استفاده کنید تا از بروز شعله ور شدن آنها جلوگیری شود.
 
لطفا در نظر داشته باشید که بلافاصله پس از اپیلاسیون از برخی از این روش های درمانی استفاده نکنید ، زیرا چند ماده می توانند پوست را که بعد از اپیلاسیون حساس شده ، سفت کنند. فقط پس از گذشت چند ساعت فاصله ، از این روش های درمانی برای برآمدگی ها پس از اپیلاسیون خودداری کنید. بگذارید نکاتی ، ترفندها و سایر اطلاعات مرتبط با آن را در بخش های بعدی موم ببینید.
 
بازگشت به TOC
 
پاسخ های کارشناسان برای سوالات خوانندگان
چه مدت طول می کشد تا برجستگی های اپیلاسیون از بین بروند؟
 
معمولاً برجستگی های اپیلاسیون طی یک یا دو روز از بین می روند. در صورت طولانی تر ماندن یا ایجاد برجستگی های سفید ، ممکن است مدت بیشتری از بین برود و ممکن است نیاز به مداخله با داروها باشد.
 
اقدامات پیشگیرانه برای برآمدگی موم
 
پیش از اپیلاسیون از برآمدگی های اپیلاسیون به راحتی می توان با استفاده از تکنیک های ساده برای مراقبت از پوست جلوگیری کرد. این روال را دنبال کنید:
 
لایه برداری - سطح پوست دارای لایه ای از سلول های مرده پوست ، خاک و ناخالصی ها است که می تواند منافذ شما را مسدود کند. از یک اسکراب ساده قند (شکر + روغن) یا هر نوع اسکراب موجود در خانه برای لایه برداری پوست خود و خلاص شدن از شر این اجزا استفاده کنید. این روند باعث می شود پوست شما نرم تر و راحت تر شود و موها را بیرون بکشید. همچنین از ایجاد ناخوشایندها جلوگیری می کند زیرا ناخالصی ها و پوست مرده قبلاً مورد توجه قرار گرفته است. این کار را یک روز قبل از قرار ملاقات انجام دهید.
پاکسازی - اگر قبل از قرار ملاقات وقت خود را برای لایه برداری ندارید ، از مواد پاک کننده برای پاک کردن روغن اضافی ، خاک و لوسیون یا کرم هایی که احتمالاً استفاده کرده اید استفاده کنید. اینها می توانند منافذ را مسدود کنند یا بعداً باعث تحریک شوند.
گرما - اگر نمی توانید لایه برداری یا تمیز کردن انجام دهید ، با دوش گرفتن از آب گرم و قرار دادن یک حوله گرم روی قسمت بدنه ای که قصد واکس زدن دارید ، مقداری گرما را در آن منطقه اعمال کنید. این کار را 30 دقیقه قبل از قرار ملاقات انجام دهید تا منافذ خود را باز کنید. موها به راحتی کشیده می شوند ، نه تنها درد کمتری ایجاد می کند بلکه احتمال تحریک ناشی از اپیلاسیون را نیز کاهش می دهد.
هفته ای قبل از اپیلاسیون از محصولاتی که حاوی AHA ، BHA و اسید سالیسیلیک اسید هستند خودداری کنید. اینها می توانند پوست را نازک تر کرده و آن را حتی بیشتر تحریک کنند.
پوست خود را مرطوب نگه دارید. هنگامی که پوست شما آبرسان است ، روند اپیلاسیون نرمتر خواهد شد و باعث تحریک پوست نمی شود و باعث ایجاد برآمدگی می شود.
از موم مناسب برای به دست آوردن بهترین نتیجه و جلوگیری از بروز مشکلات پوستی استفاده کنید. برای درک بهتر این موضوع با متخصص زیبایی یا زیبایی خود مشورت کنید.
در طی دوره های خود از واکس زدن خودداری کنید زیرا پوست شما در این مرحله بسیار حساس می شود.
اگر بین قرار ملاقات اپیلاسیون خود تراشیده اید ، 2-3 هفته قبل از آن اصلاح را متوقف کنید. موهای شما باید به اندازه کافی بلند باشد که موم آن را به طور موثری از فولیکول ها بیرون بکشد.
مراقبت و احتیاط راجع به موم انجام دهید؟
 
این موارد را قبل از تعیین قرار ملاقات خود در خاطر داشته باشید:
 
برخی از داروهای دارویی ممکن است با روش اپیلاسیون منفی عمل کنند. به عنوان مثال ، اگر دوره ای از Retin-A یا Accutane را دنبال می کنید ، باید از اپیلاسیون خودداری کنید. این داروها تا حد زیادی احتمال بالا آمدن را القا می کنند. شما می توانید فقط پس از شش ماه از دوره اپیلاسیون بروید.
در حین اپیلاسیون آرام باشید. مطالعات نشان داده اند كه پانكوكس غالباً فولیكول های موی پوست را منقبض می كند كه مستعد آسیب بیشتر می شود.
اطمینان حاصل کنید که آرایشگر از لوسیون موم پس از کاهش درد و ناراحتی استفاده می کند. بررسی کنید که آیا لوسیون حاوی روغن معدنی است یا خیر. اگر این کار را انجام دهد ، می تواند منافذ پوست را مسدود کند. بنابراین ، برای نتایج بهتر از آن اجتناب کنید.
در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید بعد از اپیلاسیون ، از برجستگی برای جلوگیری از برآمدگی اپیلاسیون و سایر مشکلات پوستی پیروی کنید:
 
بعضی اوقات ، خونریزی ممکن است به دلیل چیدن موهای درشت به طور مستقیم از فولیکول ها اتفاق بیفتد. سعی کنید مکعب های یخ را روی منطقه آسیب دیده بمالید. مطمئناً این راحتی زیادی را به شما می دهد.
حتی اگر خونریزی یا احساس سوزش وجود نداشته باشد ، یخ بمالید. این به cl کمک می کند
مرجع:ثانیکالا