فروشگاه های معتبر لوازم آرایشی در تهراناو سال جدید یک زمان طبیعی تجدید است ، و لحظه ای مناسب برای تعیین اهداف پیرامون همه کارها ، از زندگی حرفه ای تا روابط خود و برنامه مراقبت از خود است. سال جدید همچنین زمان بسیار خوبی برای فکر کردن در مورد تجدید پوست است. در این نسخه از مجموعه مطب پزشكی ما ، دکتر سوزان اوباگی ، متخصص پوست و جراح زیبایی و بنیانگذار محصولات SUZANOBAGIMD با فرم های علمی ، توضیح می دهد كه چگونه روال مناسب مراقبت از پوست - حتی بیشتر از روش های داخل مطب - می تواند به شما کمک می کند تا یک شروع تازه به پوست خود بدهید.

 
بسیاری از مردم از من سال می کنند که چرا پوست با افزایش سن به شدت تغییر می کند و من دو پاسخ دارم: اول ، همه اینها به چگونگی عملکرد سلول های پوستی ما و کاهش عملکرد آنها با گذشت زمان مربوط می شود. و دوم ، این بازتابی است از میزان مراقبت ما برای اصلاح آسیب های اساسی و جلوگیری از آسیب مداوم با یک برنامه مراقبت از پوست با کیفیت و سازگار.
 
علم پیری پوست
تا حدود 18 سالگی ، انواع مختلف سلول ها برای جوان جلوه دادن پوست کار می کنند.
 
کراتینوسیت ها (که نزدیک به 90 درصد سلولهای اپیدرم را تشکیل می دهند) از لایه پایه پوست ما به سمت بالا ، لایه شاخی شاخک می روند و سپس از بین می روند. در همان زمان ، ملانوسیت ها (سلول های مولد ملانین) در حال ایجاد یک رنگ خوب و یکدست از پوست هستند. در تمام این مدت ، فیبروبلاست ها (سلول های بافت همبند) مقدار زیادی کلاژن ، الاستین و گلیکوزآمینو گلیکان (یا GAG) تولید می کنند و باعث می شوند پوست جوان ما سفت ، انعطاف پذیر و چاق باشد.
 
و سپس تغییرات آغاز می شود. بعد از 18 سالگی ، گردش کراتینوسیت ها کاهش می یابد و این سلول ها می توانند آسیب های جمع شده در اثر آلودگی ، آفتاب و سیگار را نشان دهند. ملانوسیت ها ممکن است بیش از حد فعال شوند و منجر به ملاسما یا لکه های خورشید و کک و مک شود. و فیبروبلاست ها سالانه حدود 1٪ کلاژن ، الاستین و GAG کمتری تولید می کنند و پوست را نازک ، شل و خشک می کنند. توانایی پوست ما در بهبود آسیب ها نیز با افزایش سن کند می شود.
 
جوان سازی از اینجا شروع می شود
بنابراین ، برای برگشت برخی از این تغییرات چه کاری می توان انجام داد؟ یک گزینه روشهای حین کار است که می تواند "چهار R" جوان سازی را برطرف کند:
عضلات پرکار را با تعدیل کننده های عصبی مانند بوتاکس / دیسپورت آرام کنید
 
حجم از دست رفته را با پرکننده های بافت نرم یا افزایش چربی اتولوگ دوباره پر کنید
 
پوست را با استفاده از روش لایه برداری یا لیزر مجدداً سطح پوست کنید (برای رفع آسیب های ناشی از آفتاب ، چین و چروک ، زخم)
 
پوست شل را با روشهای غیر تهاجمی سفت کننده یا لیفتینگ جراحی ، دوباره پر کنید
 
اگرچه بیماران جوان تر ممکن است به هر چهار R نیازی نداشته باشند ، اما در برخی از زمان ها ، آنها به درمان از هر گروه نیاز دارند تا همچنان به بهترین شکل ممکن ظاهر شوند.
 
نتایج حاصل از این روش های کم تهاجم را می توان با آماده سازی پوست با یک رژیم مراقبت از پوست که به خوبی طراحی شده است ، افزایش داد ، بنابراین نتایج را یک درجه بالاتر می برد. اما بیماران به سرعت خواهند فهمید که اقدامات به تنهایی کافی نیستند. اگر برای حفظ نتایج درخشان آنها کاری انجام نشود ، این نتایج به آرامی کاهش می یابد و پیشرفت از بین می رود. از این رو ، من پنجمین و آخرین R را پیشنهاد می کنم: تجدید. شما باید پوست خود را تازه نگه دارید تا بتوانید نتایجی را که بدست آورده اید حفظ کنید.
 
تجدید شامل یک رژیم مراقبت از پوست به خوبی طراحی شده است که کراتینوسیت ها را به درستی وارونه نگه می دارد ، ملانوسیت ها را کنترل می کند تا رنگ پوست نرمال شود و فیبروبلاست ها را برای تولید کلاژن ، الاستین و GAG تحریک می کند.
 
جعبه ابزار تمدید شما
یک رژیم مراقبت از پوست به خوبی طراحی شده باید حاوی مواد زیر باشد:
 
رتینوئیدها برای افزایش گردش کراتینوسیت ها ، بهبود توزیع ملانوسیت ها در اپیدرم و تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن ، الاستین و GAG.
 
آنتی اکسیدان ها برای محافظت در برابر حمله مداوم به سلول های پوستی توسط آلودگی محیط ، سیگار کشیدن و انواع نور (اشعه ماوراlet بنفش ، نور مرئی با انرژی زیاد ، نور مرئی و اشعه مادون قرمز). این اشعه های مضر باعث اکسیداسیون درون سلول ها می شوند که به پیری کمک می کنند.
 
اسیدهای آلفا-هیدروکسی (AHAs) و پلی هیدروکسی اسیدها (PHA) برای کمک به لایه برداری ملایم لایه های مرده پوست ، تحریک گردش پوست. آنها همچنین پیوندهای بین کراتینوسیت ها را شکسته و به مواد موضعی اجازه می دهند تا بهتر در پوست نفوذ کنند.
 
مهارکننده های تیروزیناز و سایر عوامل کنترل کننده پیگمانتاسیون همچنان رنگدانه سازی پوست را برای یکدست شدن رنگ پوست ادامه می دهند.
 
ضد آفتاب های با طیف گسترده با اکسیدهای آهن ، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی فعال از اشعه های نور آسیب رسان محافظت می کنند.
 
هیچ راهی سریع و آسان برای کاهش اثرات پیری وجود ندارد. این کار به قوام و دقت نیاز دارد و رژیم مراقبت از پوست مهمترین جنبه برنامه کلی ضد پیری شماست. اگر پوست شما احساس خشن می کند ، رنگدانه ای ناهموار دارد و احساس سفتی نمی کند ، ابتدا در نظر داشته باشید که رژیم مراقبت از پوست شما احتمالاً قبل از مراجعه به یک روش داخلی ، به تنظیم نیاز دارد ، که باید موردی باشد - همچنین خوشامدگویی و موثر - تقویت