خواص شگفت انگیز جینسینگ بر هیچکس پوشیده نیست. گرچه زياده روي در مصرف اين گياه باستاني اگر توانايي شما را داشته باشد ، اما اين ماده را نيز براي افزايش نيروي بدن براي استفاده مناسب دارد
 
جینسینگ نیز یکی از قوی ترین محرک های گیاهی برای افزایش سوخت و ساز بدن می باشد و به شما کمک می کند تا بتوانید بر اثر تسلیم انجام دهید و قدرت ذهنی را نیز افزایش دهید.دمنوش لاغری خانگی
 
 
طرز تهیه
 
یک قاشق چای خوری ریشه جینسینگ خورد یا یک سوم قاشق چای خوری پودر جینسینگ را به آب داغ داخل قوری اضافه کرد و پس از 10 دقیقه آن را میل کنید. می توانید به این چای عسل اضافه کنید.
 
8. دمنوش زنجبیل برای لاغری
لاغری و کاهش وزن
 
اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن باشید ، ریشه زنجبیل می توانید در این زمینه به شما کمک کند. زنجبیل یکی از بهترین چربی سوزها می باشد ، استفاده از ریشه زنجبیل باعث کاهش اشتها و کاهش وزن شما می شود.
 
تحقیقات انجام شده در دانشگاه ماستریخت ، هلند نشان داد که زنجبیل حاوی یک نوع کافئین است که باعث کاهش وزن می شود. زنجبیل همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش برای کاهش وزن مفید می باشد.
 
کاهش اشتها
 
زنجبیل یکی از مواد غذایی مفید برای ایجاد احساس سیری است که میل به ریزهخواری را کنترل می کند. به همین دلیل نیز توصیه می کنید که بعد از هر وعده غذایی یک فنجان چای زنجبیلی بنوشید تا تمایل به ریزه خواری در بین وعده های غذایی اصلی کنترل شود.
 
هضم بهتر مواد غذایی
 
زنجبیل حاوی خواص طبیعی است که به درستی عمل می کند ، روده کوچک و بزرگ کمک می کند. در نتیجه مجوز کمک به خواص زنجبیل غذاهای مصرفی بهتر می شود و ویتامین ها و مواد مغذی را جذب می کند و مواد زائد را با سرعت بالایی از بدن دفع نمی کنید.
 
چربی سوزی
 
یکی دیگر از موارد مصرف زنجبیل و لاغری خاص ترموژنیک گیاه زنجبیل است. مواد غذایی ترموژنیک به مواد غذایی خوراکی گفته است که بدن شما را افزایش می دهد و در نتیجه سوخت و ساز بدن را تحریک می کند.
 
به همین دلیل نیز به چربی سوزی کمک می کند تا از آن استفاده کند. در واقع این مواد غذایی به چربی سوزها معروف هستند. ریشه زنجبیل نیز یکی از گیاهان است که به طبیعی ترین شیوه کاهش وزن و لاغری کمک می کند.
 
طرز تهیه
 
یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل خشک شده و یا دو تکه زنجبیل تازه را به آب داغ با حداکثر 80 درجه اضافه کرده و 10-15 دقیقه خوب دم بکشد و سپس آن را انتخاب کنید.
 
می توانید در 5 دقیقه آخر مقداری چای سبز یا دارچین نیز به دمنوش اضافه کنید و میل کنید.
 
9 دمنوش مریم گلی برای کاهش استرس
استرس یکی از عوام مهم ترشح هورمون کورتیزول در بدن و تحریک اشتها می تواند باشد. در این میان مریم گلی یکی از گیاهان مفید برای کاهش استرس می باشد. این گیاه با آرام کردن ذهن و بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند برای کاهش وزن نیز مفید باشد.
 
طرز تهیه
 
یک قاشق چای خوری گیاه مریم گلی را به آب داغ اضافه کرده و پس از 10-15 دقیقه آن را نوش جان کنید.
 
این دمنوش برای درمان سرماخوردگی نیز بسیار مفید است اما اگر بیش از اندازه آن را مصرف کنید ، آن را نیز مصرف کنید.
 
10. دمنوش قهوه سبز برای چربی سوزی
منبع توجه قابل توجه از کافئین است که به عنوان یک عنصر اصلی در بیشتر از رژیم های رژیمی باعث می شود تحقیقات نشان داده شود که کافئین می تواند سوخت و ساز بدن را 3 تا 11 درصد افزایش دهد. کافئین با افزایش متابولیسم بدن به چربی سوزی کمک کند ، همچنین باعث تقویت انرژی و هشیاری می شود به این معنی که اگر برای مدت زمان طولانی ورزش کنید بدون اینکه خراب شود.
 
اما متخصص خاص لاغر کنندگی قهوه سبز را به کلروژنیک اسید موجود در آن نسبت داده اند. مطالعات بسیاری در مورد کلروژنیک اسید و اثربخشی به عنوان کامل کاهش وزن وجود ندارد.
 
تحقیقات جدید نشان می دهد عصاره یا قهوه سبز می تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند. یک مطالعه نشان داد داد که قهوه سبز مصرف می کند 3 تا 5 پوند بیشتر از شخصی که قهوه سبز نخوردند وزن از دست داده اند.
 
کلروژنیک اسید قهوه سبز می تواند با کاهش قند خون و در نتیجه افزایش سنتز چربی باعث کاهش وزن شود ، همچنین اعتقاد بر این است که اسید کلروژنیک جذب چربی را می کند زیرا غذا را کاهش می دهد و متابولیسم چربی را فعال نمی کند.