5 دی 1399 0 نظر تیم تحریریه
کاپ یا فنجان قاعدگی ، محصولی بهداشتی است که به بهعنوان جایگزین پد و تامپون در دوران قاعدگی می کند. این محصول قیفی شکل و تاشوست که به سادگی درون واژن قرار می گیرد و برای جمع آوری آوری خون قاضی استفاده می شود. جنس کاپ قاعدگی غالبا از سیلیکون است اما برخی از نمونه های آن نیز از پلاستیک ساخته شده است. این محصول منحصر به فرد است ، پس از جابجایی در واژن ، بازسازی شده و به دیواره های واژن ساخته شده است ؛ در اینصورت ، خون قاعدگی در حفره کاپ جمع خواهد شد.چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی
 
 
ممکن است جالب باشد ، می دانید که کاپیتان قاضی از تامپون یا پد باعث می شود که در جمعآوری خون قاعدگی داشته باشید. همچنین با استفاده از این مدل های کاپی قابل شستشو قابل استفاده بوده و مجددا مورد استفاده قرار گرفته است ، به دلیل این دلیل ، برای محیط زیست نیز مضر نخواهند بود. تنها کافی است که پس از هر بار استفاده از آنراستیستی آنها را شسته و خشک کنید و در یک مکان تمیز کنید و مناسب استفاده مجدد ، نگهداری کنید.
 
پیشنهاد:
راهنمای خرید کرم ضدآفتاب رنگی مدیلن SPF50 حجم 50 میلی لیتر
 
 
مزایای استفاده از کاپ قاعدگی در مقایسه با پد و تامپون
کاپی قاضیگی ، بسته به نیروی خونریزی ، باید هر 6 تا 12 ساعت تخلیه شود. درواقع ، حداقل روزی دوبار باید آن ها را تخلیه کنید. در برابر ، تامپونها به طور متوسط ​​باید هر 4 تا 8 ساعت تعویض شوند. بههمین دلیل ، غالبا کاپی استفاده از شبانه راحت تر وجود دارد.
 
همانطور که گفته شد ، شما از کاپیتان قاعدگی چند بار مصرف استفاده کرده اید و مصرف پد و یا تامپون را در طولانی مدت کاهش می دهید.
 
غالباً معمولاً قاضی قاضی را در حدود سه برابر تامپونایستر و در دوره زمانی لازم می دانید که نیاز به تخلیه داشته باشید.
 
برخلاف تامپون ، کاپیتان قاعدگی باعث خشونت واژن نمی شودشوند. همچنین در صورتی که به شما کمک کند آن را در داخل واژن جایگزین کنید ، با خیال راحت عمل می کنید تا روزمره خود را برسید.
 
 
 
راهنمای خرید کاپ قاعدگی
برای خرید کاپ قاعدگی ، شما باید موارد مختلفی داشته باشید که می توانید آنها را مشاهده کنید:
 
سایز کاپ قاعدگی: کاپیتان قاعدگی باید دو سایز کوچک و بزرگ داشته باشند. شما بسته به سن ، وضعیت دهانه رحم ، فشار خونریزی ، انعطاف‌پذیری و مانند کاپ ، قدرت ماهیگیری کف لگن و سابقه زایمان طبیعی است که یکی دیگر از سایه‌های کاپ را انتخاب کنید. همچنین برای استفاده از سایر موارد در سایه انتخاب سایز کاپ برای پزشک زنان کمک می کند.
توجه داشته باشید ، که کاپید قاعدگی در صورتی به کار می رود که سایز مناسب باشد اگر انتخاب کنید. غالبا سایز کوچک برای خانمهای زیر 30 سال و خانمهایی که زایمان واژینال هیچ چیز مناسب نیست ، مناسب است. سایز بزرگ نیز بیشتر برای خانم های بالای 30 سال ، با سابقه زایمان واژینال و قاعدگی های سنگین مناسب است. اگر آن را برای شما توصیه می کند ، اگر برای شما مناسب باشد ، می توانید آن را انتخاب کنید.
 
ماده سازنده کاپ قاعدگی: مجاز اکثر کاپی قاضی از سیلیکون ساخته شده است. اما بعضی اوقات از کپورها از مواد لاستیکی و لاتکس تهیه شده است. طبق تحقیقات ، استفاده از کاپیتان قاعدگی سیلیکونی ساده بوده است و وقتی از آن استفاده می شود احساس راحتی می کند.
مناسب کاپ قاعدگی: کاپیتان قاعدگی از نظر خاصیت ، اندازه گیری متفاوتی دارند. استفاده کافی با گنجایش بیشتر برای قاضیگی سنگین مناسب. اما همان طورکه در بالا نیز اشاره شد ، فشار قاعدگی نباید به تنهایی انتخاب سایز کاپ تأثیرگذار باشد.
سفتی کاپید قاعدگی: کاپیدان قاعدگی ، نرمند سفت ، نرم و یا حدوسط این دو موجود است. تنها کاپیسی که سایز بزرگ دارند ، سفتترند. اما در خرید کاپ قاعدگی به این نکته توجه داشته باشید ، که هرچه میزان آن را طلب می کنید بیشتر شود ، راحتتر داخل واژن قرار می گیرد.
شکل بدنه و ساقه کاپ قاعدگی: اگر برای خرید کپاهای قاعدگی اقدام کنید ، با انواع مختلف آن روبرو ساخته شود. کدام شکل کاپ راحت تر است ، به بدن فرد بستگی دارد و غالبا توسط آزمایش و خطا بهترین نوع کاپ قاعدگی مناسب بدن فردتشخص داده می شود.
کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی چیست
 
فنجان قاعدگی
 
قیمت کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي
 
کاپ قاعدگی برای دوشیزگان
 
نحوه استفاده از کاپ قاعدگی
 
خرید کاپ قاعدگی 
 
قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها
 
طرز استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ پریودی
 
فنجان قاعدگی چیست
 
کاپ پریودی چیست
 
کاپ قاعدگی چیه
 
بهترین مارک کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده کاپ قاعدگی
 
روش استفاده از کاپ قاعدگی
 
لونت کاپ چیست
 
طریقه استفاده از کاپ قاعدگی
 
استفاده از کاپ قاعدگی
 
قیمت فنجان قاعدگی
 
نحوه استفاده کاپ قاعدگی
 
سایز کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي چيست
 
عوارض کاپ قاعدگی
 
کاپ بهداشتی
 
کاپ پریود
 
طریقه استفاده کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی نحوه استفاده
 
کاپ قاعدگی را از کجا بخریم
 
کاپ های قاعدگی
 
کاپهای قاعدگی
 
روش استفاده کاپ قاعدگی
 
معایب کاپ قاعدگی
 
آموزش استفاده از کاپ قاعدگی
 
مراکز فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی خرید
 
فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم
 
کاپ قاعده گی
 
طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی
 
انتخاب سایز کاپ قاعدگی
 
چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی
 
انواع کاپ قاعدگی
 
فنجان پریود
 
خريد كاپ قاعدگي
 
طرز استفاده از فنجان قاعدگی
 
كاپ قاعدگي خريد
 
کاپ قاعدگی یا تامپون
 
قيمت كاپ قاعدگي
 
خرید فنجان قاعدگی
 
مضرات استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی برای دختران
 
معایب استفاده از کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده از كاپ قاعدگي
 
خرید اینترنتی فنجان قاعدگی
 
فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی