کپی PDF را بارگیری کنید
اونششا ری
توسط Unmesha RayJan 4 2019
فناوری نانو در کاربردهای صنعتی ، تصویربرداری پزشکی ، تشخیص بیماری ، انتقال دارو ، درمان سرطان و ژن درمانی و همچنین کمک به تصویربرداری بصری به سرعت در حال پیشرفت است. فناوری نانو در آستانه توسعه سریع محصولات مراقبت های بهداشتی است زیرا مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی انسان دارد ، اما با نگرانی نسبت به خطرات احتمالی سلامتی انسان درک می شود.معرفی محصولات نانوسان
 
 
بسیاری از ذرات ریز در حال حاضر بی ضرر در نظر گرفته می شوند وقتی به اندازه مولکولی نانو کاهش می یابند و می توانند اثرات بیولوژیکی سمی از خود نشان دهند ، خواص منحصر به فردی پیدا می کنند. مشخص است که سمیت NP مهندسی شده بستگی به خواص فیزیکی و شیمیایی ذرات دارد. نانومواد می توانند خواص متفاوتی نسبت به همان ماده ای داشته باشند که در مقیاس نانو نیست. اندازه NP هنگام تعیین سمیت NP و همچنین سطح ، حالت تجمع ، ساختار بلوری ، بار سطحی و تخلخل مهم است.
 
 
 
اعتبار تصویر | shutterstock.com/g/gorbovoi81
 
تاثیر مثبت
بسیاری از مزایای منحصر به فرد نانوذرات برای سلامتی وجود دارد. تصویربرداری مولکولی از نانوذرات استفاده می کند که به تشخیص ، اندازه گیری و نمایش تغییرات مولکولی و سلولی در شرایط in vitro و in vivo کمک می کند. پروبهای بیولوژیکی فلورسنت با استفاده از رنگهای آلی به طور معمول در زیست شناسی به دلیل ویژگیهای بی اثر و توانایی آنها در تعامل بدون از دست دادن حساسیت در انواع واکنشهای سلولی مورد استفاده قرار می گیرند.
 
در داخل بدن ، نانوذرات را می توان با اتصال آنها به مولکول های پروتئین ، آنتی بادی ها و اسیدهای نوکلئیک به عنوان پروب استفاده کرد. این نانوذرات می توانند بعنوان ابزاری برای نمایش و اندازه گیری واکنشهای مولکولی در داخل بدن استفاده شوند. آنها دارای پایداری نوری بالا ، سطوح بالای روشنایی و ضریب جذب در طیف وسیعی از طیف هستند.
 
تحویل دارو با هدف خاص با استفاده از نانوذرات برای بهبود فراهمی زیستی ، حداقل عوارض جانبی ، کاهش سمیت سایر اندام ها م andثرتر است و هزینه کمتری نیز دارد.
 
یکی از کاربردهای بالقوه هیجان انگیز نانوذرات در درمان سرطان ، کاشت اسکالپل حرارتی مخصوص تومور برای گرم کردن و سوزاندن تومورها است. با استفاده از نانولوله های طلا با پوشش مادون قرمز با پوشش پلی اتیلن 130 نانومتری ، می توان از آن برای جلوگیری از رشد تومور استفاده کرد.
 
نانوذرات طلا و نقره دارای خواص ضد قارچی ، ضد باکتریایی و ضد التهابی قوی هستند و در کرم های ضد چروک ، خوشبو کننده و داروهای سوزش استفاده می شود. آنها بی اثر ، بسیار پایدار ، زیست سازگار و غیر سیتوتوکسیک هستند.
 
داستانهای مرتبط
خوشه های فناوری سلامت اروپا محور سلامت را در اجلاس توسعه منطقه ای راه اندازی کردند
فناوری نانو و کشورهای در حال توسعه - قسمت 2: چه واقعیت هایی؟
توسعه استانداردهای ایمنی و بهداشت برای حمایت از مدیریت ایمنی و بهداشت کار در فناوری نانو
ما با بسیاری از مزایای فناوری نانو برای سلامتی روبرو شده ایم. اما آیا می دانیم که این NP ها بسته به میزان قرار گرفتن در معرض و مقدار آن نیز می توانند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارند؟
 
تاثیر منفی
سمیت نانوذرات بستگی به خواص سطحی ، پوشش ، ساختار ، اندازه و توانایی تجمع آنها دارد. اگر حلالیت نانوذرات ضعیف باشد می تواند باعث سرطان شود. این به این دلیل است که نانوذرات دارای نسبت سطح به حجم بیشتری هستند که باعث افزایش واکنش شیمیایی و بیولوژیکی می شود.
 
نانوذرات می توانند از راه های مختلف وارد بدن شوند. از نظر پوست ، با بلع ، استنشاق ، تزریق یا کاشت. نانوذرات هنگامی که در محصولات مراقبت از پوست ، محصولات مو یا بالم لب از جمله کرم های ضد آفتاب و کرم ضد چروک وجود دارد ، وارد پوست می شوند.
 
محصولات آرایشی نیازی به آزمایش بالینی ندارند اما دارای حداکثر تعداد محصولات با نانوذرات هستند. گزارش شده است که نانوذرات موجود در این محصولات باعث ایجاد اریتم می شوند ، نانوذرات کبالت و کروم از سد پوستی عبور کرده و به فیبروبلاست ها آسیب می رسانند.
 
مکانیسم های زیادی برای توضیح عوارض جانبی که ممکن است منجر به بیماری و مرگ و میر قلبی ریوی در جمعیت های در معرض نانوذرات شود پیشنهاد شده است. نانوذرات می توانند سلول های عصبی ریه را تحریک کرده و بر سیستم عصبی مرکزی و عملکرد خودکار قلب و عروق تأثیر بگذارند. هنگامی که NP ها به گردش خون دسترسی پیدا می کنند ، می توانند یک واکنش التهابی حاد را ایجاد کنند ، زیرا این ذرات توسط سیستم ایمنی بدن به عنوان ذرات "مهاجم" شناخته شده و شناسایی می شوند. سیستم ایمنی بدن سیتوکین ها را آزاد می کند که یک ماده شیمیایی است و معمولاً هر زمان که بدن در معرض مواد خارجی قرار می گیرد آزاد می شود. این ذرات همانند سایر مواد آلاینده یا التهابی در ریه ها واکنش ایجاد می کنند ، گاهی اوقات بر گونه های فعال اکسیژن (ROS) نیز تأثیر می گذارند ، در شرایط شدید می توانند باعث بروز حوادث قلبی شوند.نانوسان
 
قیمت محصولات نانوسان آلمان
 
محصولات نانوسان
 
لیست قیمت محصولات نانوسان آلمان
 
محصولات نانو سان
 
خرید محصولات نانوسان
 
نانوسان محصولات
 
محصولات نانو سان خودرو
 
اسپری نانو سان
 
قیمت نانوسان
 
نانو سان
 
لیست قیمت محصولات نانو
 
محصولات نانوسان دیجی کالا
 
قیمت محصولات نانوسان
 
خرید محصولات نانو سان
 
اپلیکیشن نانوسان
 
محصولات نانو
 
فروش محصولات نانوسان
 
فروشگاه محصولات نانو سان
 
لیست محصولات نانو
 
قیمت محصولات نانو سان
 
فروشگاه محصولات نانو
 
فروشگاه محصولات نانو در تهران
 
خرید محصولات نانو
 
محصولات نانوسان بیز
 
لوگو نانوسان
 
نانوسان چیست
 
قیمت محصولات نانو
 
محصولات نانو سان آلمان
 
قیمت نانو سان
 
فروش محصولات نانو
 
خرید اسپری نانو سان
 
فروشگاه محصولات نانوسان
 
محلول نانو سان
 
نانوسان دیجی کالا
 
فروش محصولات نانوسان در تهران
 
فروش محصولات نانو سان
 
خرید نانو سان
 
خرید نانوسان
 
سایت محصولات نانوسان
 
نانو سان محصولات
 
محصولات نانو خودرو
 
نانو بدنه خودرو نانوسان
 
قیمت محصولات نانو خودرو
 
قیمت چربی زدا نانوسان دیجی کالا
 
اسپری نانوسان
 
محصولات نانوسان آلمان
 
نانوسان آلمان
 
لوگوی نانوسان
 
فروشگاه نانوسان
 
واکس لاستیک نانوسان دیجی کالا
 
اسپری نانو سان آلمان
 
نانو سان آلمان
 
عکس محصولات نانوسان
 
فروش محصولات نانو در تهران
 
محصول نانو سان
 
شوینده نانو سان
 
محصولات نانوسان المان
 
قیمت محصولات نانو بیز
 
محصولات nanosun
 
قیمت اسپری نانو سان
 
قیمت نانو بدنه خودرو نانوسان
 
دیجی کالا نانوسان
 
محصولات شوینده نانوسان
 
محصولات نانو آلمان
 
اسپری nanosun
 
nanosun محصولات
 
nanosun logo
 
نانو‌سان
 
محصولات نانوسان دکتر بیز
 
قیمت نانو سان آلمان
 
اسپري نانو سان
 
نانو سان بیز
 
خرید اسپری نانوسان
 
لوگو نانو سان
 
قیمت اسپری چربی زدا نانوسان دیجی کالا
 
سانی کالا
 
کاتالوگ محصولات نانوسان
 
اسپری دوراکلین نانوسان دیجی کالا
 
اسپري نانوسان
 
لوگوی نانو سان
 
معرفی محصولات نانوسان
 
قیمت چربی زدا نانوسان
 
نانوسان خودرو
 
نانو سون
 
قیمت نانوسان در دیجی کالا
 
موتور شوی نانوسان دیجی کالا
 
شیشه شوی نانوسان بیز
 
چربی زدا نانوسان
 
لیست محصولات نانوسان
 
قیمت نانو بدنه خودرو بیز
 
محصولات نانوسان در دیجی کالا
 
nanosun دیجی کالا
 
قیمت اسپری nanosun
 
لوگو نانوسان با کیفیت
 
نانوسان المان
 
اسپری نانوسان دیجی کالا
 
شامپو واترلس دیجی کالا
 
واکس همه کاره نانو سان