کاپ قاعدگی که گهگاه به آن فنجان قاعدگی هم رفت و آمد یک وسیله بهداشتی برای خانم های مستر که از آن به جای پد یا نوار بهداشتی در دوران قاعدگی یا پریود برای جمع آوری خون قاعدگی استفاده کرد.

 
کاپ قاعدگی ، به عنوان یک ابزار بهداشتی مخصوص بانوان متاهل ، هم به تنهایی است و هم سازگار با محیط زیست است. به همین دلیل ، استفاده از آن روز به روز در سرتاسر دنیا در حال حاضر بوده و بسیار مورد توجه خانم های واقع شده است. در این مطلب ، خواسته شما را با کاپ قاعدگی ، مزایا و معایب استفاده کنید تا بدانید و در آینده شما با استفاده از آن و انواع آن آشنا شوید.کاپ قاعدگی خرید
 
 
 
کاپی های قاعدگی در سال ۱۹۸۷ برای اولین بار در امریکا ساخته شدند. این کپسولها زمان زیادی تولید می شود که مورد تأیید قرار گرفته اند و یک قیف کوچک و انعطاف پذیرفته اند که قرار است در واژن ، خون قاعدگی را در زمان قاعدگی جمع آوری کنند و مثل نوار بهداشتی خون را جذب کنند. بنابراین ، دیگر نیازی به استفاده از انواع نوار بهداشتی یا تامپون نیست. این کپسول ها از جنس سیلیکون طبی ، لاستیک یا پلاستیک تهیه می شوند.
 
 
 
کاپ قاعدگی را به راحتی می توان در واژن قرار داد و به سادگی هم خارج کرد. بعد از تبدیل شدن یا اتمام پریود و خارج شدن آن دوباره آن را با آب و صابون شست و درون واژن قرار داد.
 
کاپ قاعدگی بعد از ۶ الی ۱۲ ساعت قابل استفاده خارج شدن و شست و شو هستند. اگر قاعدگی شما سنگین و با خونریزی زیاد باشد ممکن است مجبور شوید کاپ خود را به طور کامل در روز خالی کنید.
 
از جایی که تبلیغات برای استفاده از کاپ قاعدگی بسیار کم است بسیار از خانم های آن با آشنایی خاص و بیشتر از طریق اینترنت یا به توصیه دیگران با آن آشنا شده است.
 
مزایای استفاده از کاپ قاعدگی
کاپ قاعدگی تغییر بر این که یک تغییر ساده ، ارزان و سازگار با محیط زیست است و می خواهید به جای نوار بهداشتی یا تامپون از استفاده کرد ، مزایای دیگری هم دارد که شامل موارد زیر است:
 
صرفه جویی مالی: خرید کاپ قاعدگی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در فروشگاه اینترنتی (در بهار ۱۳۹۹). اگر چه هزینه ای دارید این کاپ قاعدگی را بالا ببرید به نظر میرسد اما وقتی سالیان بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است ، از آن استفاده کنید در مدت زمان طولانی خود را تنها جویی انتخاب کرد.
استفاده آسان ازتر: خیلی از خانمهای که تجربه استفاده از کاپ قاعدگی را دارند در این عقیده استفاده کرده اند که از کاپ قاعدگی بسیار راحت از نوار بهداشتی یا تامپون استفاده می شود و بر این باعث خشک شدن واژن هم نمی شود.
کاهش دردهای شکمی: برخی از خانم ها ادعا می کنند که وقتی از کاپ قاعدگی استفاده می کنید در موارد شکمی کمتری به سراغشان میآید.
تمیزی بیشتر: در شکل که کاپ قاعدگی را درست و به شیوه صحیح داخل واژن بگذارید ، هیچ گونه نشتی خون یا خارج ازریز را نخواهید دید. بنابراین ، در ورزش ، شنا یا حتی دوشاده قاعدگی نیز تمیزتر است.
دوستدار محیط زیست: نوارهای بهداشتی و تامپون یک بار مصرف می شوند و به صورت بسته بندی شده قابل اطمینان هستند اما کاپ قاعدگی را بار دیگر بار می برم و سالها استفاده می کنیم. به همین دلیل ، میزان زباله های مورد نیاز از محصولات سلولزی قاعدگی را تغییر داده است.
 
 
کاهش عفونت های قارچی واژن: اگر از کاپ قاعدگی مناسب استفاده می کنید ، آن را درست تخلیه کرده و به صورت مکرر شست و شو خطر ابتلا به عفونت های قارچی واژن را کم کنید.
استفاده کنیدترتر: کاپ قاعدگی در مدت زمان بیشتری در واژن باقی مانده است. به همین دلیل ، شبكه ها می توانند به راحتی از آن استفاده كنند و نیازی به پد یا نوار بهداشتی برای اطمینان از نشت خونریزی نیست.
بوی نامطبوع کمتر: استفاده از کاپ قاعدگی بوی کمتری دارد. خون قاعدگی را که در معرض هوا قرار گرفت بوی بدی را تولید کرد اما کاپ قاعدگی شما یک عایق هوا را تشکیل داد.
اطمینان بیشتر: استفاده از کاپ قاعدگی خیلی امن تر از تامپون و نوار بهداشتی است. متخصصان معتقدند استفاده از تامپون خطر ابتلا به سندرم شوک سمی که یک عفونت باکتریایی است افزایش یافته است.
نگهداری بیشتر: کاپ قاعدگی خون بیشتر را در خود نگه دارید. یک کاپ قاعدگی احتمالاً دو برابر مقدار یک تامپون یا پد فوق جاذب خون را در خود نگه داشته است. به همین دلیل ، در روزهای سنگین خونریزی مفید است.کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی چیست
 
فنجان قاعدگی
 
قیمت کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي
 
کاپ قاعدگی برای دوشیزگان
 
نحوه استفاده از کاپ قاعدگی
 
خرید کاپ قاعدگی
 
قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها
 
طرز استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ پریودی
 
فنجان قاعدگی چیست
 
کاپ پریودی چیست
 
کاپ قاعدگی چیه
 
بهترین مارک کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده کاپ قاعدگی
 
روش استفاده از کاپ قاعدگی
 
لونت کاپ چیست
 
طریقه استفاده از کاپ قاعدگی
 
استفاده از کاپ قاعدگی
 
قیمت فنجان قاعدگی
 
نحوه استفاده کاپ قاعدگی
 
سایز کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي چيست
 
عوارض کاپ قاعدگی
 
کاپ بهداشتی
 
کاپ پریود
 
طریقه استفاده کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی نحوه استفاده
 
کاپ قاعدگی را از کجا بخریم
 
کاپ های قاعدگی
 
کاپهای قاعدگی
 
روش استفاده کاپ قاعدگی
 
معایب کاپ قاعدگی
 
آموزش استفاده از کاپ قاعدگی
 
مراکز فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی خرید
 
فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم
 
کاپ قاعده گی
 
طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی
 
انتخاب سایز کاپ قاعدگی
 
چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی
 
انواع کاپ قاعدگی
 
فنجان پریود
 
خريد كاپ قاعدگي
 
طرز استفاده از فنجان قاعدگی
 
كاپ قاعدگي خريد
 
کاپ قاعدگی یا تامپون
 
قيمت كاپ قاعدگي
 
خرید فنجان قاعدگی
 
مضرات استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی برای دختران
 
معایب استفاده از کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده از كاپ قاعدگي
 
خرید اینترنتی فنجان قاعدگی
 
فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی